close
تبلیغات در اینترنت
نگهداری ویلن
و نگهداري از ساز ويلن ...

 1-  در هيچ شرايطي اجازه ندهيد رزين (صمغ، كليفن /Resin/) يا غبار روي بدنه ي ويلن انباشته شود. دائما ويلن را تميز كنيد و اين كار را به نرمي انجام دهيد. هرگز بخشي از سطح جلا داده شده را با انگشت لمس نكنيد، بدنه فقط بايد از طريق «زير-چانه» لمس و نگه داشته شود.

 2-   مي توانيد از نرم ترين پارچه ي كهنه ي ابريشمي، كلينكس(Keleenex) يا كتان استفاده كنيد. مخصوصآ كتان براي پاك كردن زير گريف، سيم گير،زير-چانه و خرك بسيار مفيد است. فضا هاي باريك شكافهاي f و خرك را با يك تكه كاغذ نازك تميز كنيد. براي جلا دادن ويلن خود، از روغن جلاي هيل (Hill) يا ساير روغن هاي مشهور به ندرت وبسيار با امساك استفاده كنيد، و دقت كنيد هيچ گونه روغن يا گريس در چوب نفوذ نكند. گريف وسيم ها را هر روز با بنزين تصفيه شده و بدنبال آن با الكل يا ادوكلن بساييد و پاكيزه نگه داريد.سيم ها هنگامي كه رزين از آنها روفته وپاك شده باشد بهتر صدا مي دهند و آزاد تر ارتعاش مي كنند.

 

 3-  هر چند وقت يكبار، مشتي برنج خشك نپخته در شكافهاي f بريزيد. آن را دور بخش داخلي ويلن تكان دهيد و سپس ساز را برگردانيد: دانه هاي برنج فرو مي ريزد و گاهي يك گوي از غبار با آنها فرو مي افتد.

  4- جعبه ي گوشي بايد هنگام تعويض سيم پاك شود، و دقت شود كه گوشي ها محكم ثابت شده اند. محيط دور سوراخ هاي گوشي را مي توان چسب هيل(Hill Stick) ماليد كه حركت را در آن روان و بدون لغزش گرداند.

  


 


ادامه مطلب


نوع مطلب : نگهداری ویلن ,
برچسب ها : 0 ,
نوشته شده در جمعه 31 ارديبهشت 1389 توسط ساهره| تعداد بازدید : 862


درباره وبلاگ

آرشيو وبلاگ
نظرسنجي
آمار وبلاگ
افراد انلاین : 1
کل بازديد : 31114
بازديد امروز :6
بازديد ديروز : 1
ماه گذشته : 70
هفته گذشته : 8
سال گذشته : 70
تعداد کل پست ها : 20
نظرات : 1

پشتیبانی قالب


Powered By
rozblog.co.tv